Wyścig

Coraz większa ilość twórców i wydawców powoduje wyścig i wielką konkurencję. Niektórzy z nich stawiają na dodatki do gier niż same w sobie nowe gry o nowej tematyce. Dlaczego? Jeśli gra zdobyła uznanie i cieszy się dużą popularnością rozsądniejszym jest zrobić dodatek do gry lub kolejną część niż zaryzykować stworzenie nowej gry, która może się okazać gorsza od poprzedniej.

Coraz więcej gier składa się z wielu części każda jest jakby niedokończona jak film, który jasno zapowiada nadchodzącą część. Wielu graczy tylko czeka na nowe wersje na nowe dodatki są organizowane wszelkiego rodzaju spotkania, fora, imprezy lub wielką fetę ze względu na wejście na rynek nowej wersji. Większość twórców ma w swoim doświadczeniu pracę dla większych firm gdzie mogli nabrać doświadczenia zrobić rekonesans o zapotrzebowaniu następnie wcielić to w życie.

Powstają różne instytucje, które wspomagają tych raczkujących, organizując wszelkiego rodzaju konkursy, które nagradzane są najczęściej w formie pieniężnej.