Wartość snu dla naszego zdrowia

www.pokazswojahonde.pl

Żyć zdrowo to znaczy zdrowo się odżywiać i utrzymywać zdrowego ducha poprzez dbanie o swoje ciało i organizm. Aktywność fizyczna to rzecz dla każdego człowieka ważna i taka, która nie powinna być zaniedbywana, podobnie zresztą jak dobra dieta.

Ale równie duże znaczenie ma także odpoczynek, a mówiąc ściślej – sen. Bardzo często śpimy tyle, ile możemy, czyli tak długo, jak pozwala nam na to praca czy obowiązki, nie zwracając uwagi na nasze rzeczywiste zapotrzebowanie snu.

Ilość godzin potrzebna do wyspania się to oczywiście kwestia indywidualna dla każdego, ale zdaniem ekspertów powinno być to 6-8 godzin. Dlaczego jednak sen ma tak duży wpływ na nasze zdrowie? Przede wszystkim dlatego, że podczas snu regeneruje się nasz cały organizm – wytwarza się wtedy bowiem hormon wzrostu, odpowiedzialny także za regenerację komórek w naszym ciele.

Zyskujemy więc nową energię, wzmacniamy nasz organizm i mamy pewność, że mózg będzie pracował na pełnych obrotach po każdorazowym przespaniu tych 6-8 godzin.