Wartość snu dla naszego zdrowia

Żyć zdrowo to znaczy zdrowo się odżywiać i utrzymywać zdrowego ducha poprzez dbanie o swoje ciało i organizm. Aktywność fizyczna to rzecz dla każdego człowieka ważna i taka, która nie powinna być zaniedbywana, podobnie zresztą jak dobra dieta.

Ale równie duże znaczenie ma także odpoczynek, a mówiąc ściślej – sen. Bardzo często śpimy tyle, ile możemy, czyli tak długo, jak pozwala nam na to praca czy obowiązki, nie zwracając uwagi na nasze rzeczywiste zapotrzebowanie snu.

rehabilitacja w luboniu http://www.fizjo-forma.pl/rehabilitacja.html sprawdź naszą dokładną ofertę

Ilość godzin potrzebna do wyspania się to oczywiście kwestia indywidualna dla każdego, ale zdaniem ekspertów powinno być to 6-8 godzin. Dlaczego jednak sen ma tak duży wpływ na nasze zdrowie? Przede wszystkim dlatego, że podczas snu regeneruje się nasz cały organizm – wytwarza się wtedy bowiem hormon wzrostu, odpowiedzialny także za regenerację komórek w naszym ciele.

Zyskujemy więc nową energię, wzmacniamy nasz organizm i mamy pewność, że mózg będzie pracował na pełnych obrotach po każdorazowym przespaniu tych 6-8 godzin.