W samotności czy z grupą?

Naszą survivalową podróż możemy odbywać na wiele różnych sposobów. Na początek musimy dokonać wyboru, czy chcemy wyprawić się na nią w samotności, czy raczej z ekipą.

Nasza decyzja powinna być uwarunkowana przede wszystkim stopniem zaawansowania i zdobytymi umiejętnościami na polu sztuki przetrwania. Samotny wyjazd survivalowy to gratka raczej dla wytrawnych podróżników.

Głównym zagrożeniem będzie tutaj brak pomocy w nagłej i nieprzewidzianej sytuacji. Jeśli chcemy wyeliminować to niebezpieczeństwo, warto zabrać ze sobą mniejszą lub większą ekipę.

Trzy osoby to niewielka, ale bardzo łatwa do opanowania grupa. Osiem lub dwanaście osób – to ekipy, gdzie na pewno nie zabraknie śmiechu, ale mogą się pojawiać problemy logistyczne.

W grupie zawsze następuje pewien podział obowiązków oraz pewnego rodzaju podział majątku wspólnego, dlatego dobrze jest zabrać ze sobą osoby, na które na pewno możemy liczyć. W wieloosobowej grupie musi wyłonić się również przywódca – w innym wypadku zapanuje chaos i totalna dezorganizacja.