W jakim wieku można zabrać dziecko na pierwsze wakacje

Na pierwszy wakacyjny wyjazd można zabrać malucha w wieku około trzech-czterech miesięcy, który niejednokrotnie jest mniejszym wyzwaniem niż roczne dziecko. Niemowlak w tym okresie dużo czasu śpi, ma już większą odporność i jest karmione mlekiem matki, co jest sporym ułatwieniem.

Maluch jeszcze dobrze się nie porusza, zatem spędza czas głównie na leżąco. Nie męczą go uciążliwe kolki, wiec jest szansa na to, że będzie spokojniejsze, a podróż i sam pobyt będzie udany.

Wybierając się na wakacje z takim malcem musimy pamiętać o całym niezbędnym ekwipunku: pieluchach, chusteczkach nawilżających, kremach, maściach, nosidełkach, gondolkach, wózkach itp. Ale i tak z pewnością weźmiecie ze sobą mniej rzeczy niż ze starszym dzieckiem.

Często stosowanym rozwiązaniem jest wybieranie się na wakacje z babcią, która chętnie zajmie się ukochanym wnukiem czy wnuczką, a rodzice będą mogli na chwilę odpocząć od swojego szkraba. Jeżeli jednak nie możecie sobie na to pozwolić, to nie pozostaje wam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i przygotować się najlepiej jak potraficie na wakacje z maluszkiem.