W czasie wakacji dzieci się nie nudzą

Wakacje w gronie rodziny to doskonały sposób integracji rodziców z dziećmi, zwłaszcza gdy na co dzień nie mamy czasu na rozmowy czy chociażby spędzenie wspólnego weekendu. Często zdarza się jednak tak, że rodzice nie mają sposobności wziąć urlopu w miesiącach letnich, a kilka wolnych chwil mogą zaplanować dopiero jesienią. Wielu rodziców postanawia wysłać w takiej sytuacji swoje pociechy na kolonię czy obóz. Jak się okazuje, taki wyjazd małych wczasowiczów to strzał w dziesiątkę.

Kto nie wspomina miło kolegów i koleżanek z obozu harcerskiego, do których pisało się listy już po powrocie, bo często mieszkali na drugim końcu Polski, zielonych nocy i pogadanek do białego rana, kiedy wychowawcy już smacznie spali. Powodzeniem cieszą się kolonie, które odbywają się w nadmorskich kurortach. Dzieci spędzają zazwyczaj dwa tygodnie w gronie rówieśników kąpiąc się w morzu całymi dniami, a przy zachodzie słońca pieką kiełbaski. Co ważne mają sposobność spróbowania też rożnych sportów, np.

kitesurfungu czy plażowej piłki siatkowej, a jak alarmują media młodzi ludzie bardzo często stronią od aktywności fizycznej w szkole.