The Sims

The Sims gra zaprojektowana i wyprodukowana przez firmę Maxis, wydana w 2001 roku zyskując od razu ogromną popularność i sympatię.

Gra polegała na niejako obsłudze społeczności, która nazywa się jak nazwa gry nie miała celu, jaki gracz ma osiągnąć lub można na to spojrzeć z drugiej strony celem było szczęście każdego Simsa, czyli zadbanie o to by nie był głodny, uczył się, pracował no i zarabiał za pieniądze, które posiadał gracz mógł kupić mu coś im dalsze wersje gry tym większy wachlarz produktów dostępnych dla tej społeczności, rozrywek, zawodów.

Gra była i jest bardzo przyjemna, chociaż jej największym mankamentem jest to jak w magiczny sposób potrafiła wciągnąć gracza, który zapominał o otaczającej go rzeczywistości.

W grę tę grały nie tylko dzieci i młodzież, ale wielu dorosłych.

Kiedy gra była na tak zwanym topie bardzo często pojawiały się spekulacje czy dzieci powinny grać w grę, w której pojawiają się bardzo intymne aspekty życia zarówno bohaterów jak i w realnym życiu każdego człowieka czy dziecko może o nich decydować nawet, jeśli to tylko gra.