Rywalizacja w świecie wyobraźni

www.semsacja.pl

Zdaje się, że chyba drzemie w nas pewien duch rywalizacji – po prostu lubimy czasem ze sobą konkurować i ma to przełożenie na wiele różnych sfer życia. W zdrowej rywalizacji nie ma oczywiście nic złego, zwłaszcza wtedy, kiedy przynosi nam ona również ciekawą rozrywkę. Interesującą formą podejmowania rywalizacji są gry fabularne, takie jak chociażby RPG.

W nich nie musimy wykazywać się przygotowaniem fizycznym, a jedynie intelektem, chociaż oczywiście istotny jest tutaj również pierwiastek losowy. RPG to gry opierające się na narracji. Prowadzi je mistrz gry, który oprowadza wszystkich uczestników rozgrywki po wirtualnej planszy, czyli po świecie, który każdy z nas musi sobie wyobrazić.

Właśnie ten element wydaje się być tutaj najciekawszy. W grach RPG nie ma wizualizacji – jeśli walczy się na przykład ze smokiem, to trzeba sobie tego smoka samodzielnie wyobrazić, chociaż oczywiście posiada on pewne parametry oraz właściwości. Warto czasem popuścić wodze fantazji, no i warto czasami po prostu w coś zagrać.