Rehabilitacja kontuzji

Lato coraz bliżej, wszyscy walczą o to, by do tego czasu uzyskać piękną sylwetkę. Na ulicach widzimy mnóstwo ludzi, którzy gdzieś biegną, jadą rowerem, czy też idą na trening.

Są plusy i minusy tego, że ludzie są aktywni fizycznie. Plusy to oczywiście uzyskanie wspaniałej sylwetki i lepsze samopoczucie, natomiast minusy to kontuzje, których możemy się nabawić.

Wystarczy chwila nieuwagi i można sobie coś zrobić. Kiedy dotknie nas jakaś kontuzja, powinniśmy udać się do lekarza, który skieruje nas na odpowiednią rehabilitację, dzięki której szybko wrócimy do zdrowia i będziemy mogli w pełni wrócić do aktywności fizycznej.

Rodzaj rehabilitacji jest dobierany indywidualnie do każdego pacjenta. Można wykonywać rehabilitację poprzez ćwiczenia, masaże ręczne, ale również ciśnieniowe.

Rehabilitacja wodą, która polega na przykład na masażu biczami wodnymi, rehabilitacja światłem, poprzez naświetlanie, leczenie ciepłem, poprzez okłady, krioterapia, czyli leczenie za pomocą zimnej pary lub azotu, różnego rodzaju ultradźwięki, lasery, elektroterapia oraz pole magnetyczne. W zależności od tego, jaki pacjent ma uraz, fizjoterapeuta wybiera odpowiednią metodę rehabilitacji.

Jeśli chodzi o czas rehabilitacji, to jest on również zależny od tego jaki mamy uraz i jak bardzo jest on poważny. Niestety, aby otrzymać takie bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne trzeba czasami czekać w długiej kolejce, chyba że chcemy zapłacić, wtedy rehabilitację będziemy mieli natychmiastowo.

Po urazach rehabilitacja jest bardzo ważna, ponieważ pomaga nam powrócić do stanu zdrowia, jakie mięliśmy przed wypadkiem lub urazem.