Otwarty świat

Otwarty świat lub piaskownica to forma projektowania gier komputerowych w ten sam sposób określany jest dowolny czas do odkrycia graczowi. Jedną z pierwszych gier gdzie został użyty otwarty świat to Elite została wydana w 1984 roku.

Gracz miał możliwość latania statkami kosmicznymi i przechodzenia jej kolejnych etapów. Tego typu gry są bardzo ciekawe, ponieważ dają w pewnym sensie nieograniczone możliwości nie są wytyczone określonymi poziomami, które w hierarchiczny sposób użytkownik musi przejść by osiągnąć kolejny etap gry.

Każda gra ma scenariusz przewidziane opcje, jakie może wybrać i jaki z tym wiąże się rezultat, ale im większa elastyczność tym gra jest bardziej urozmaicona i ciekawsza. Twórcy i wydawcy coraz to nowsze gry i rozwiązania nie sposób przewidzieć, co będzie kolejną nowinką wirtualnego świata.

www.partnerstwo-synapsis.pl http://jandach.pl/pl/deweloper-w-skorzewie inwestycje deweloperskie na sprzedaż Skórzewo Deweloper Skórzewo, domy i m

Można powiedzieć, że tworzą one odrębny wirtualny świat, który odłącza gracza od tego rzeczywistego. Gracze poważnie podchodzą do niego zagłębiają się w tematykę jeszcze zanim zaczną grać.