Minecraft

Minecraft to jedna z gier INDIE, czyli niezależnych tworzona w języku Java. Pierwsze wersja gry została wydana w 2009 kolejna w 2010 roku a oficjalnie w 2011 wtedy właśnie była premiera.

Gra ukazała się również na systemy mobilne, ale w pierwszej kolejności na telefon Xperia Play w 2011 roku natomiast dla innych urządzeń kilka miesięcy później. W tym samym roku Windows nieoficjalnie ujawnił, że gra pojawi się na platformie Xbox 360.

Minecraft otrzymał od serwisu INDIE DB nagrodę najlepszej niezależnej gry 2010 roku: kategoria wyboru internautów, najlepszy tryb jednoosobowy oraz najbardziej innowacyjna gra. Kreatywność na tym właśnie oparta jest gra.

Dostępna w dwóch wersjach płatnej oraz bezpłatnej obie wersje umożliwiają grę dla jednej jak również dla kilku osób. Płatna wersja oczywiście posiada dodatki.

W tym przypadku jest to pięć trybów gry: Creative, czyli opiera się tylko na budowie bez konieczności walki, Survival tutaj gracz sam musi zadbać o materiały do budowy, Hardcore najwyższy poziom trudności, Adventure i Spectator, czyli obserwator świata gry.