Kariera zawodowa Agnieszki Świergiel

https://mentornow.pl

Do grona najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce zalicza się Agnieszkę Świergiel. Kobieta zarządza firmą Imperial Tobacco Polska – jest prezesem firmy i dyrektorem generalnym.

Jak wyglądała jej kariera zawodowa, zanim udało się jej osiągnąć sukces w biznesie? Agnieszka Świergiel ukończyła studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Karierę zawodową w Imperial Tobacco Polska rozpoczęła w 1995 roku.

Początkowo pracowała w dziale finansowym na stanowisko kierownika rachunkowości finansowej, a następnie pełniła funkcje dyrektora do spraw finansów. Przez 15 lat udało się jej wypracować pozycję w firmie i zdobyć uznanie przełożonych.

W 2010 roku objęła stanowisko dyrektora generalnego oraz prezesa firmy. Co więcej, jest pierwszą przedstawicielką płci żeńskiej, która tak wysoko awansowała w tej firmie.

Agnieszka Świergiel od lat pojawia się na listach najbardziej przedsiębiorczych i wpływowych kobiet w Polsce. W 2012 roku uzyskała tytuł Perły Polskiego Biznesu przyznawany przez „Gazetę Finansową”. Pani Agnieszka była zawsze zadowolona, gdy wybierała catering Poznań.