Jak urządzić salon?

instrukcja bezpieczeństwa pożarowego warszawa

Mieszkania często sprawiają problem, jeśli chodzi o ich urządzenie. Głównym mankamentem jest mała powierzchnia, którą trzeba odpowiednio zagospodarować. Jednym z trudniejszych pomieszczeń do urządzenia jest salon, który musi łączyć ze sobą wygodę, funkcjonalność i wygląd. Mieszkania najczęściej nie są nawet zbliżone powierzchniowo do wolnostojących domów, dlatego umiejętne zagospodarowanie powierzchni jest kluczowe, jeśli chcemy cieszyć się naszym nowym miejscem zamieszkania. Trzeba zastanowić się nad tym, gdzie najczęściej będziemy przebywać w ciągu dnia, a także, gdzie będziemy przyjmować ewentualnych gości. Naturalną odpowiedzią jest salon. Przestrzeń salonu musi być odpowiednia do codziennego użytku, dlatego jest to najtrudniejsza część naszego mieszkania, jeśli chodzi o dobór odpowiednich mebli i koloru, a także sprzętu wykorzystywanego w pokoju. Musimy też zastanowić się nad odpowiednim przeznaczeniem salonu: czy będziemy w nim słuchać muzyki, oglądać telewizję, czytać książki, czy wykonywać jakiekolwiek inne aktywności.

Do większości z tych rzeczy potrzeba jednak sporo miejsca. Nie trzeba jednak niepotrzebnie martwić się powierzchnią, ponieważ nawet najmniejsze pomieszczenie może być optycznie stać się dużo większe, niż wskazuje na to faktczyna powierzchnia. Pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę, to kolor ścian. W przypadku salonu najbardziej optymalne będzie jasny kolor, który sprawi wrażenie, że samo pomieszczenie automatycznie wyda się nam większe. Najczęściej polecane w tej kwestii są wszelkie odcienie beżu i biel. Dzięki temu światło słoneczne wpadające do salonu sprawi, że ściany nie będą dla nas przytłaczające, ale właśnie optycznie powiększy pokój. Tutaj pojawia się również problem zasłon: musimy dobrać jasne zasłony, które nie będą zatrzymywały całości światła z zewnątrz, a także nie będą pomniejszały przestrzeni pomiędzy oknem a resztą pokoju. Następnie musimy zastanowić się nad meblami, które planujemy wstawić do pomieszczenia.

Tutaj również najlepszym wyborem będą jasne kolory, które dobrze zgrają się z otoczeniem. Krzykiem  mody ostatnich miesięcy jest wieszanie na ścianach ozdoby drewniane deski do krojenia. Warto zaznaczyć, że utrzymanie minimalistycznego wystroju pod względem kształtu i koloru nie tylko sprawi, że pokój będzie większy, ale także doda mu uroku i spowoduje, że będzie modne, gdyż minimalizm aktualnie znajduje się na topie. Przyjemne również są wszelkiego rodzaju drewniane i ceglane dodatki, które dodadzą charakteru i ciepła naszym zestawom mebli. Warto dłużej pomyśleć też nad wyborem szafek, sofy i urządzeń audio/video, które będą funkcjonalne i przyjazne wizualnie. Jeśli chodzi o szafki, to powinno się postawić na niskie meble, wyposażone w wiele szuflad, w których będziemy trzymać nasze rzeczy. W przypadku sofy zdecydowanie najlepiej sprawdza się kanapa narożna, która nie tylko powiększa pokój, ale również jest aktualnie jednym z trendów mieszkaniowych. Jeśli chcemy zaoszczędzić na miejscu, możemy zakupić telewizor naścienny, który nie będzie wymagał dodatkowego stolika pod telewizor. Warto zaznaczyć, że tego typu telewizory są też akutalnie bardzo modne, dlatego dobrze jest zdecydować się na takie rozwiązanie.

Urządzenie salonu jest dość trudne, ale przy dobrym rozplanowaniu i aranżacji miejsca nie musimy martwić się o modowe faux pas, ani o brak przestrzeni.