Jak umilić długą podróż autem

rezerwacja biletów

Aby podróżowanie autem była dla naszych pociech jak najmniej uciążliwe trzeba pamiętać o kilku ważnych sprawach. Niezbędne jest wcześniejsze przygotowanie prowiantu na drogę. Posiłki powinny być lekkie i syczące, warto dorzucić ulubione smakołyki maluchów. W czasie jazdy trzeba regularnie nawadniać organizm. W związku z tym powinnyśmy zaplanować częste postoje, aby spokojnie zjeść, napić się wody, skorzystać z toalety i rozprostować nogi.

Kolejnym krokiem jest zapewnienie rozrywek, które zajmą dzieci i sprawią, że podróż nie będzie dla nich nużąca. Należy zabrać ukochane zabawki, książeczki, wziąć turystyczne gry i kolorowanki. Można również spakować płyty z ulubionymi piosenkami dzieci czy tablet, na którym włączymy bajeczki, z którymi dzieci nie chcą się rozstać. Przed samym wyjazdem warto zaaplikować dzieciom lek, w celu zapobiegnięcia chorobie lokomocyjnej. Pomocne jest wyruszenie w podroż w godzinach, kiedy dzieci przesypiają, dzięki czemu podróż minie im szybciej.

Wszystkie te zabiegi mają sprawić, że uniknięcie usłyszenia klasycznego pytania, które może paść z ust dziecka: Daleko jeszcze? Czego wam serdecznie życzymy.