Fizjoterapia

www.synergy-it.pl

Po wszelkiego rodzaju urazach i operacjach, jednym z ważniejszych elementów jest fizjoterapia. Stosuje się ją w celu szybszego powrotu do odzyskania pełnej sprawności. Leczeniem fizjoterapeutycznym zajmuje się fizjoterapeuta.

Jest to leczenie metodą niefarmakologiczną i nieoperacyjną. Fizjoterapeuci pracują w ośrodkach służby zdrowia, na siłowniach, w hospicjach, mogą też prowadzić swój prywatny gabinet. Każdy z fizjoterapeutów jest wyspecjalizowany w konkretnym kierunku.

Jedni zajmują się leczeniem po urazach ortopedycznych, inni po onkologicznych, czy też kardiologicznych, neurologicznych. Fizjoterapeuta prowadzi terapie, podczas której stosuje odpowiednie leczenie. Mogą to być określone ćwiczenia, masaże, różnego rodzaju naświetlania, lasery, krioterapia, kąpiele wodne, a nawet ultradźwięki.

Wszystko zależne jest od tego, po jakim pacjent jest urazie. Lekarz fizjoterapeuta wybiera indywidualnie metodę leczenia jaką zastosuje u danego pacjenta. Czasami pacjenci mogą wykonywać ćwiczenia w domu, po wcześniejszej konsultacji z fizjoterapeutą.

Fizjoterapia jest bardzo ważną dziedziną, dzięki niej pacjenci szybciej odzyskują sprawność, unikają bólu, i mają lepsze samopoczucie. Rzeczą niezbyt miłą w fizjoterapii jest to, że jeśli chcemy odbyć rehabilitację na na Narodowy Fundusz Zdrowia, to będziemy musieli poczekać w kolejce, a jest ona zazwyczaj dość długa. Jeśli zdecydujemy się na rehabilitację we własnym zakresie, prywatnym gabinecie, unikniemy oczekiwania na swoją kolej, ale musimy za nią zapłacić.