Cechy gier komputerowych

Główną cechą gier komputerowych jest cel inaczej wątek, posiadają swego rodzaju scenariusz, który nakazuje, w jaki sposób gracz ma pokonywać różne etapy gry.

Niektóre z nich dzielą się na różne poziomy trudności część z nich gracz musi pokonywać według kolejności inne zaś może przechodzić wedle upodobania.

Wszystkie gry sterowane są kontrolerem.

Co to oznacza? To nic innego jak sposób, w jakim gra jest obsługiwana: dżojstik, klawiatura, mysz lub ekran dotykowy – ten ostatni najczęściej używany podczas gry na smartfonie tudzież tablecie.

Narracja to kolejna cecha gier komputerowych, mogą one być zaburzone poprzez swego rodzaju oszustwa gracza to jest wtedy, kiedy gracz nie może przejść jakiegoś poziomu albo po prostu nie chce i korzysta z klucza, który umożliwia ominięcie „przeszkody” te formy są niemile widziane w przypadku gier online, kiedy gracze wybierając tą formę gier chcą współzawodniczyć na zasadach fair play.

Podobnie jest z zakończeniem gry są takie, które w pewnym momencie po przejściu wszystkich poziomów trudności kończą się wynikiem, ale są i takie, w które można niemalże w nieskończoność grać są nimi chociażby gry strategiczne.