Apteczka – zawsze w pogotowiu

Jeśli wybieramy się w podróż survivalową, to drugą z rzeczy, o której nie możemy zapomnieć (zaraz po głowie), jest apteczka. Podczas wyprawy zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, w których my, albo nasi towarzysze, będą potrzebować pomocy. Zwykle są to niewielkie urazy, obtarcia, odciski, skaleczenia lub bóle mięśni.

Warto jednak przygotować się też na każdą inną ewentualność. W naszej podręcznej apteczce nigdy nie może zabraknąć przede wszystkim: plastrów, bandaża, środków opatrunkowych, wody utlenionej oraz tabletek przeciwbólowych. Tych medykamentów używamy bowiem najczęściej.

W apteczce survivalowej mogą się znaleźć ponadto środki nieco bardziej specjalistyczne. Warto mieć więc przy sobie: igłę sterylną do przekłucia odcisków, środki przeciwgorączkowe, witaminy, surowicę (na wypadek ukąszenia żmii), a nawet leki przeciw biegunce. Środki zawarte w apteczce muszą mieć właściwą datę ważności.

W sklepach oraz Internecie dostępne są wyposażone wcześniej apteczki, ale całość możemy też uzupełnić sami mniejszym kosztem.