Activision

Activision to producent i wydawca gier komputerowych, marka założona 1979 roku Kalifornii, jest drugą potęgą gier komputerowych zaraz za Eletronic Arts. Firmę założyło czworo ludzi – programiści wcześniej związani z grami Atari.

Przez lata zmieniało się ich logo i asortyment – oczywiście podnosząc poziom oferowanych gier. W związku z tym, jakie ceny są obecnie na rynku gier komputerowych przedsiębiorstwa, które dobrze ulokowały swoje potencjały nie muszą się martwić o przyszłość i właśnie podobnie jest w tym przypadku.

Każde takie przedsiębiorstwo ryzykuje, ponieważ najpierw musi zainwestować w grę nie wiedząc czy będzie się dobrze sprzedawać. Chyba, że dotyczy to jakiejś flagowej gry i dodatku do niej lub kolejnej części.

W takich firmach ludzie, którzy pracują to artyści osoby, które znajdują się tam nie bez powodu. Często pracują w mniejszych firmach, aby nabyć doświadczenia następnie dostają propozycję od tych większych lub sami chcą podnosić swoje kwalifikacje i tak właśnie napędzany jest ten przemysł i dystrybucja.